Soboťan na Majstrovstvách sveta v Tokiu

kiki_adminKultúra, Šport

ms-tokio_0Pod záštitou Slovenskej Asociácie Chanbara sa Majstrovstiev sveta, ktoré sa uskutočnia 5.-6.novembra v japonskom Tokiu zúčastnia aj traja slovenskí reprezentanti. Bude to už 42.ročník tohto svetového šampionátu a celkovo sa na ňom zúčastní okolo 800 chanbaristov z celého Sveta. Na čele s reprezentačným trénerom Borisom Lieskovským (1.DAN), ktorý robí osvetu tomuto dynamickému športu už 3 roky na Slovensku, nastúpi na tatami tento víkend aj slovenská reprezentácia. Tvoria ju: Boris Lieskovský jr, (26 r.,čierne pásy – Samurai Klub Košice), Tibor Figei (35 r., biele až hnedé pásy – Falcon Rim. Sobota), a Adam Balčík (13 r., kategória detí – Samurai Klub Košice). Zastúpenie teda bude mať v kategórii detí a dospelých.

ms-tokio_2Náš rodák a člen rimavskosobotského klubu Falcon Chanbara – Tibor Figei v máji tohto roku vybojoval na Majstrovstvách Európy v Paríži jednu zlatú (dlhý meč-obojruč) a jednu bronzovú (krátky meč a štít) medailu. Tibor začal s Chanbarou zhruba pred rokom, ale po množstve tréningov, súťaží a splnení podmienok sa napokon dostal do slovenskej reprezentácii, s ktorou sa zúčastnil nielen kontinentálneho šampionátu ale aj medzinárodného turnaja v Taliansku v polovici júna, odkiaľ si priviezol jednu zlatú a dve strieborné medaily. Pred tým sa venoval dlhé roky Wing Tsungu (čínske bojové umenie) a Eskrime (filipínske bojové umenie s palicami a mečmi). Po čase si uvedomil, že by  v Chanbare mohol využiť svoje skúsenosti z Eskrimi, a zakrátko nato začal aj súťažiť.

ms-tokio_3„Chcel by som sa poďakovať osobitne môjmu reprezentačnému trénerovi majstrovi Borisovi Lieskovskému jr. za ochotný prístup na tréningoch, materskému klubu Falcon Chanbara a pravdaže sponzorom, bez ktorých by som nevycestoval do Tokia. Na túto súťaž som sa pripravoval 4 mesiace, dal som do toho všetko, cítim sa byť pripravený.“

O športe Chanbara a Tiborovej ceste za úspechom si môžete prečítať tu: 
Nám nezostáva nič iné, len nášmu majstrovi Európy poriadne držať palce a fandiť, aby sa mu na majstrovstvách sveta darilo a okrem dobrej reklamy Slovenska a nášho mesta priniesol domov aj nejaký ten cenný kov. Zároveň sme hrdí, že ako oficiálny sponzor pomáhame Tiborovi v ceste za úspechmi a plnení jeho snov. Pridajte sa k nám aj vy a buďte s nami v obraze – novinky a informácie nielen o ňom, ale aj o ďalších zaujímavých ľuďoch, ktorých životné príbehy a úspechy sú pre nás obrovskou motiváciou, nájdete pravidelne na našej web stránke a facebooku.