TEATRO MÚZEUM


Didaktik Gama, telefóny v tvare tehly aj prvé Apple počítače

Zaspomínajte si na časy, ktoré nie tak dávno boli každodennou realitou. Teatro Múzeum retro kúskov z oblasti informačných technológií a telekomunikácií vás zavedie do dôb, kedy počítač zabral celú miestnosť a zmestilo sa doň menej ako jedna pesnička vo vašom prehrávači. Zábava pre celú rodinu zaručená!

Prvé československé počítače

Československo ako súčasť východného bloku nemohlo ani v 80. rokoch zaostávať za vyspelých „západom“. Aj u nás sa do in
formačných technológií vkladali veľké nádeje. Počítače sa používali predov šetkým na odborných školách a v štátnej správe. Výrobné družstvá Didaktik Skali ca, Tesla Piešťany, ZVT Banská Bystrica, či brnenská Zbrojovka boli v tej dobe miestami, kde pracovali naši najšikovnejší konštruktéri, dizajnéri a programátori. Kúsky z týchto fabrík nájdete aj v múzeu.

Špičky zo zámoria

Za Atlantikom prebiehal v tom čase boj medzi Atari, Commodore International a neskôr medzi „garážovou firmou“ Apple. Vývoj išiel dopredu extrémne rýchlo, vylepšenia sa objavovali na trhu každoročne. V 80. a 90. rokoch si tieto počítače u nás mohol dovoliť málokto. Práve preto vznikali naše lokálne alternatívy. Dnes už prvé americké počítače takmer nenájdete. Pozrieť si zblízka Atari 800XL, Amiga 500, Apple II či Macintosh Classic, si dnes môžete naozaj len v múzeu.
Teatro Múzeum ich má v expozícii tiež.

„Tehly“ pre podnikateľov

V Teatro Múzeu neprehliadnete ani expozíciu retro mobilných telefónov. Zariadenia s extra malou pamäťou, ale výrazne vysokou hmotnosťou iste pobavia dnešných tínedžerov. V dobe svojho vzniku to však boli atraktívne novinky. Niektorí zberatelia dokonca majú funkčné kúsky. Ako dlho asi vydrží váš aktuálny telefón?

Pre celú rodinu

Teatro Múzeum je novovybudovaná expozícia historických IT, telekomunikačných zariadení a kalkulačiek. Nájdete ho v priestoroch Zákazníckeho centra Teatro na Hostinského ulici 622 v Rimavskej Sobote (oproti Gymnáziu). Pre každého je otvorené v čase od 8.30 do 17.00 každý pracovný deň. Vstup je voľný.
footer_euro_red
PRINESTE PRIATEĽOV A UŠETRÍTE

Máte kamaráta, známeho alebo kolegu, ktorý nevyužíva naše služby? Máme pre Vás ponuku: Prvý zaplatený mesačný paušál Vášho známeho Vám odpočítame z Vašej faktúry. Podmienka: Pri objednávke služby musí byť jasne avizované, že ste novému zákaznikovi naše služby odporučili Vy.


ODKÚPIME VAŠU VIAZANOSŤ

Ak máte viazaný internet u iného poskytovateľa, dáme Vám možnosť si ho zmeniť na TEATRO InterneT od RSNETu. Dostanete od nás na dobu zostávajúcej doby viazanosti u predchádzajúceho poskytovateľa internet zadarmo (najviac 12 mesiacov). Viac informácií v našom zákazníckom centre.