Internet ukrýva množstvo skvelých vecí, ktoré sú úplne zadarmo (2. časť)

kiki_adminPoradenstvo

Hudba, fotky, seriály, návody, softvér, knihy, zábava. To všetko nájdete na internete zadarmo a legálne. Stačí vedieť, ako a kde hľadať. V pokračovaní článku o grátis veciach na internete sme s Teom zamerali na zábavu a váš voľný čas.

Pre muzikantov a budúce hviezdy

Vždy ste chceli vedieť hrať na gitare či bicích? Internet je plný bezplatných návodov, ako začať, ako improvizovať a zároveň sa nenechať hneď odradiť. Teraz už len nájsť spoluhráčov a skúšobňu.

Justin Guitar je webová škola hry na gitaru s 850 video a obrázkovými lekciami pre začiatočníkov aj pokročilých. Najľahší spôsob, ako sa sám naučiť hrať na klavíri a gitare je prostredníctvom appky Yousician.

 

Užitočný a zábavný softvér

Veľa užitočných či zábavných programov a aplikácií čaká na tvoje používanie. Niektoré sú naozaj skvelé a množstvo úplne zadarmo.

Vďaka programu Lastpass už nikdy nezabudnete svoje prístupové heslo. Pred nezdravým nastavením jasu vášho monitoru pomôže aplikácia F.lux. Skutočným požehnaním je webstránka Portable Apps, na ktorej získate grátis až 300 programov, ktoré dennodenne používate v portable verzii.

 

Hudba ako na dlani

Internet je rajom pre hudobných maniakov. Počúvať obľúbené hity, pripravovať pre priateľov fantastické playlisty či objavovať novú hudbu nebolo nikdy jednoduchšie.

Shazam sa skvelé hodí do vášho smartfónu. Dokáže rozpoznať hudbu a TV seriály a urobí z vás hlavičku na hudbu. Nekonečnú ponuku playlistov, hudobných tipov a možností objavovať a zdieľať s ostatnými nájdete na 8tracks. TEO si poradil aj s tým, ako z YouTube dostať skvelú pesničku na váš playlist. Skúste webstránku That Mp3.

 

Návody a tipy pre malých aj veľkých

Určite sa vám už prihodila situácia, keď ste nevedeli, ako ďalej. Bežná domácnosť je plná nástrah a nie vždy je k dispozícii opravár či odborník. Nasledujúce webstránky vám ušetria šediny. Sú plné návodov, tipov, odporúčaní a pracovných postupov. Aj presne toho, čo práve hľadáte.

Napadynavody je portál v slovenčine, na ktorom nájdete rady na bežné, ale aj kuriózne problémy. Na webstránke Manualsonline sú k dispozícii návody na použitie prakticky všetkého od domácich spotrebičov, športového náradia, alebo videohier či hudobných nástrojov.

Veci sú však iba veci. Čo, ak potrebujete poradiť v niečom delikátnejšom? TEO má na mysli otázky osobného rozvoja, pracovného života či úspešného obchodovania. Tie získate bezplatne napríklad na webstránke Guides.