Hľadali sme za vás: Čo všetko nájdete na internete zadarmo

kiki_adminPoradenstvo

Internet ukrýva množstvo skvelých vecí, ktoré sú úplne zadarmo (1. časť)

Vo svete rýchleho internetu vás čaká more inšpirácie, vedomostí, zábavy a cenných rád. Skvelá správa je, že to všetko môžete užívať úplne zadarmo. Je nám jasné, že najcennejším artiklom v dnešnom uponáhľanom svete je čas. Preto sme s TEOM pre vás pátrali vo vodách internetu a vybrali množstvo tipov na užitočné webstránky. V prvej časti vás zoznámime s užitočnými aplikáciami a programami, ktoré sa vám hodia v práci, či škole.

Cudzie jazyky ako po masle

Koľko jazykov ovládaš, toľkokrát si človek, hovorieva častokrát TEO. Odporúčame niekoľko perfektných webstránok zameraných na zdokonaľovanie sa v cudzích jazykoch. Je jedno, či ste začiatočníci, alebo skúsení spíkri.

Busuu je komunita ľudí, ktorá miluje rozprávať cudzím jazykom. Pridajte sa k ním. Lingvist zase stavil na efektivitu učenia sa. Za 200 hodín si zlepšíte vašu angličtinu či francúzštinu zo začiatočníka na nebojácneho rečníka. TEOVI udrela do nosa najviac aplikácia Duolingo, s ktorou sa môžete hravo naučiť či precvičovať cudzie jazyky v autobuse či vo vani.

 

Internet aj pre knihomoľov

Ak čítate po anglicky, internet vás obdarí bezodnou ponukou knižných titulov, za ktorými nemusíte do kníhkupectva či knižnice. Otváracia doba je minulosťou a to všetko zadarmo z pohodlia gauča. Pozrite aj na OpenLibrary. Ponuka grátis titulov nemá konkurenciu. Pre knihomoľov, ktorí si príbeh užijú najradšej v slovenčine sme vybrali knižný portál Eknižky s ponukou kníh a časopisov všetkých žánrov.

 

Kreativite ani internet medze nekladie

Pre všetky tvorivé duše ponúka internet všetko, čo potrebujú, a celkom grátis. Online, bez zdĺhavého inštalovania si hravo upravíte fotografie z dovolenky a krátke filmy z poslednej narodeninovej oslavy. Našli sme aj nekonečné množstvo šikovných nástrojov, fotobánk, šablón a aplikácií, ktoré získate legálne a bez platenia.

Najprv si vyberiete vhodnú fotku. Fotobanky ako napríklad Pixabay, alebo New Old Stock sú prehľadne rozdelené podľa tagov. S Pixlr si hravo poradíte s úpravou veľkosti, farbami a ďalšími kúzlami. Ak zájdete na Social Image Resizer Tool vaša fotka na Facebooku či Twitteri bude vypadať presne tak, ako má. S webkou Recite zase premeníte citát či vtipný výrok tvojho kamoša na vizuálne pôsobivé dielo.

 

Tip na záver

Rýchly internet šlape čoraz viac na päty televíznej zábave. Náhradou zdĺhavého pátrania a riskantného sťahovania torrentov sú viaceré webportály, ktoré ponúkajú obrovské množstvo skvelých filmov a seriálov online. Takou službou je aj na Slovensku nedávno sprístupnený Netflix, za ktorý po registrácii prvý mesiac nič neplatíte.