Dokumenty

Televízia

HDTV – (High-Definition Television)

Televízia vo vysokom rozlíšení. Digitálne televízne vysielanie šírené digitálnym signálom v rozlíšení vyššom než pri klasickom TV vysielaní. Prijímať sa dá prostredníctvom novších LCD a plazmových televízorov, ktoré majú rozlíšenie 1080 riadkov. Väčšina TV prijímačov podporujúcich vysoké rozlíšenie je označená spoločným logom HD Ready. Výsledný efekt vysielania vo vysokom rozlíšení sa prejavuje v ostrom a kvalitnom obraze. Na starších CRT televízoroch je rozdiel v kvalite pri HDTV vysielaní oproti bežnému signálu nízky. Pre príjem je potrebný set-top box podporujúci príjem signálu HDTV.

HD Ready

Označenie asociácie EICTA pre televízne prijímače (European Information & Communications Technology Industry Association), ktoré podporujú televízne vysielanie vo vysokom rozlíšení – HDTV.

Video on Demand

Video na požiadanie. Zákazník si prostredníctvom tejto služby môže u svojho operátora objednať film či športový záznam, ktorý si kedykoľvek pozrie. Služba VoD vyžaduje spätný kanál (napríklad prostredníctvom telefónnej linky, GPRS…).

Conditional Access

Podmienený prístup. Sledovanie určitých programov / balíka staníc, ktoré je možné až po zakúpeni špeciálnej chipovej karty, ktorá sa zasunie do CI slotu v set-top boxe. CA modul môže byť aj priamo zabudovaný v set-top boxe.

CI

Common interface.

EPG

Elektronický programový sprievodca. Zoznam prijímaných kanálov doplnený o informácie a aktuálnom programe, vysielacom čase, obsahu filmu prípadne aj obrázky. EPG uľahčuje nahrávanie programov na rekordéry. EPG je zabudovaný v set-top boxe prípadne televíznom prijímači, ktorý už obsahuje digitálny dekodér.

DVB-H – Digital Video Broadcasting – Handheld

Televízne vysielanie určené pre mobilné telefóny či PDA zariadenia. Jeho výhodou oproti mobilnému štandardu DMB je, že využíva systém DVB-T a netreba budovať samostatnú sieť vysielačov. Televízne vysielanie v systéme DVB-H sa dá prijímať len na špeciálnych mobilných telefónoch vybavených prijímačmi DVB-H. Výhodou mobilného systému DVB-H oproti TV vysielaniu prostredníctvo mobilných sietí tretej generácie (3G) je väčšia prenosová kapacita umožňujúca vysielanie väčšieho počtu televíznych kanálov.

DVB-C – Digital Video Broadcasting – Cable

Digitálne televízie vysielanie šírené v káblových rozvodoch. Na systém DVB-C postupne prechádzajú väčšie káblové spoločnosti, ktoré dosiaľ vysielali analógovým spôsobom. Pre príjem je potrebný digitálny set-top box, ktorý väčšinou dodáva káblový operátor. Podobne ako pri iných systémoch DVB, aj digitálna televízia cez kábel zlepšuje kvalitu televízneho obrazu, umožňuje vysielanie HDTV a otvára priestor pre služby ako VoD či interaktívne služby.

DVB-T – Digital Video Broadcasting – Terrestrial

Digitálne terestriálne (pozemské) televízne vysielanie. Digitálne vysielanie prostredníctvom televíznej antény. Pre príjem signálu DVB-T je potrebný digitálny set-top box určený pre systém DVB-T, prípadne televízny prijímač so zabudovaným dekodérom. Výhodou systému je lepšia kvalita obrazu v oblastiach s pravidelnou prevádzkou vysielania a dostatočným pokrytím, možnosť prijímať väčší počet kanálov vysielajúcich celoplošne, televíziu vo vysokom rozlíšení HDTV či interaktívne služby (v závislosti od dostupnosti na trhu). Oproti digitálnej televízii cez satelit DVB-S či kábel DVB-C netreba pre sledovanie základných programov platiť žiadne ďalšie poplatky.

DVB-S – Digital Video Broadcasting-Satellite

Digitálne televízne vysielanie cez satelit. Pre príjem je potrebný okrem zariadenej paraboly digitálny set-top box. Pre sledovanie celoplošných slovenských staníc (ako STV 1 a 2, Markíza, Joj, TA3) je okrem toho potrebný CI-modul (v hodnote od štyritisíc korún). Digitálne satelitné vysielanie sa dá predplatiť aj u DTH-operátorov, ktorí väčšinou prenajímajú alebo pri zmluvnej viazanosti výhodnejšie predávajú zariadenia pre príjem televízneho príjmu. Operátori DVB-S ponúkajú balík programov za mesačný poplatok. Výhodou systému je vysoký počet zahraničných staníc, väčšina z nich je však zakódovaná.

Set-top box

Dekodér pre prijímanie digitálneho TV signálu. Set-top boxy sa delia podľa spôsobu príjmu, niektoré podporujú aj príjem viacerých systémov. Niektoré set-top boxy umožňujú len príjem základných celoplošne šírených staníc, iné podporujú aj interaktívne služby, televíziu vo vysokom rozlíšení či nahrávanie na pevný disk.

DAB – Digital Audio Broadcasting

Digitálne rozhlasové vysielanie využívajúce pásmo VKV. Jeho výhodou je prenos väčšieho počtu staníc na jednej rozhlasovej frekvencii, lepšia kvalita zvuku a šírenie doplnkových dát, napríklad správ, mena interpreta či názvu skladby. Nevýhodou je potreba kúpiť nové rozhlasové prijímače podporujúce štandard DAB.

DRM – Digitale Radio Mondiale

Digitálne rozhlasové vysielanie využívajúce pásmo krátkych vĺn. Nevýhodou je potreba kúpiť nové rozhlasové prijímače podporujúce štandard DRM. Zaužívanejší štandard pre digitálne rozhlasové vysielanie je systém DAB.

HDMI – High-Definition Multimedia Interface

Multimediálne rozhranie používané pri novších zariadeniach domácej elektroniky určené pre digitálny prenos zvuku a obrazu prostredníctvom jedného kábla. Rozhranie HDMI je potrebné napríklad pre sledovanie televízie vo vysokom rozlíšení – HDTV, pretože prenáša dáta bez straty kvality. HDMI je spoločný štandard spoločností Hitachi, Panasonic, Philips, Silicon Image, Sony, Thomson a Toshiba. Obdobné digitálne rozhranie je systém DVI.

IPTV – Internet Protocol Television

Televízne vysielanie šírené prostredníctvom širokopásmového internetu. Poskytujú ho najmä telekomunikační operátori cez telefónne linky.

Switchover

Dátum úplného prechodu z klasického analógového TV vysielania šíreného vzduchom na digitálne. Krajiny Európskej únie musia vypnúť analóg najneskôr posledný deň roku 2012. K tomuto dátumu sa zaviazalo aj Slovensko.

Simulcast

Prechodné obdobie, kedy sa televízny signál šíri analógovým aj digitálnym spôsobom. Krajiny sa snažia znížiť trvanie simulcastu na minumum, keďže šírenie televízneho signálu dvomi spôsobmi súčasne je nákladné.

Digitálny signál (“digitál”)

Komprimovaný dátový signál, ktorý sa v domácnostiach “rozbalí” v digitálnych dekodéroch – prijímačoch.

Analógový signál (“analóg”)

Súčasný spôsob prenosu televízneho vysielania šíreného vzduchom, ale aj v káblových rozvodoch či prostredníctvom starších satelitov. Na rozdiel od digitálneho analógový signál nie je komprimovaný, na jednu vysielaciu frekvenciu sa preto zmestí oveľa menej obrazu a zvuku (jeden televízny program).

CRT – Cathode Ray Tube

Označenie pre štandardné “veľké” televízne prijímače či PC monitory. Oproti LCD či plazmovým televízorom majú vyššiu spotrebu elektriny a horšiu kvalitu obrazu.

DTT – Digital Terrestrial Television

Všeobecné označenie pre digitálne TV terestríálne vysielanie, v Európe sa používa štandard s názvom DVB-T.

Pay-TV

platená televízna služba, najčastejšie prémiové filmové či športové kanály, ktoré nie sú súčasťou základných či rozšírených programových balíčkov a za ktoré musí zákazník/-čka platiť ďalší poplatok.

Pay-per-view

spoplatnená služba, pri ktorej si zákazník/-čka pozrie vybraný, ináč zakódovaný program, film či športový zápas po zaplatení jednorazového poplatku káblovému alebo satelitnému operátorovi.

LCD (LCD televízor)

Liquid Crystal Display. Plochý televízny prijímač, ktorého obrazovku tvoria tekuté kryštály. Väčšina novsích modelov podporuje televíziu vo vysokom rozlíšení HDTV.

Plazma (plazmový televízor)

Plochý televízny prijímač fungujúci na princípe fosforu a plynu vytvárajúceho plazmu. Plazmové televízory väčšinou podporujú TV vysielanie vo vysokom rozlíšení HDTV.

16:9 – širokouhlý (widescreen)

Formát, ktorý označuje pomer výšky a šírky obrazovky televízorov a obrazu filmov. LCD a plazmové televízory sa vyrábajú najčastejšie v širokouhlom formáte, pri klasických CRT prijímačoch je ešte stále bežný formát 4:3. Ak televízia vysiela film či program vo formáte 16:9, na televízoroch s pomerom strán 4:3 sa na hornej a dolnej časti obrazovky objavia typické čierne pásy.

Pixel

Jeden bod na televíznej obrazovke. Čím viac pixelov má obrazovka, tým kvalitnejší a ostrejší obraz dokáže ponúknuť. Výsledná kvalita však závisí od rozlíšenia (počtu pixelov) vysielaného obrazu.

Pokrytie (dosah)

Územie, na ktorom sa dá prijímať televízny signál.

PVR – Personal Video Recorder

Digitálny rekordér, ktorý zaznamenáva programy na zabudovaný pevný disk. Nahrávanie programov sa dá jednoducho nastaviť vďaka elektronickému programovému sprievodcovi -EPG. Niektoré modely PVR umožňujú oneskorené sledovanie programov (niekoľko minút po začatí programu) či automatické preskakovanie reklamných prestávok.

4:3

Pomer vodorovnej a zvislej strany televíznej obrazovky alebo vysielaného filmu či programu. Obrazovky so stranami v pomere 4:3 majú zväčša klasické CRT televízory.

MHP (Multimedia Home Platform)

Štandard pre multimediálne služby v rámci digitálneho televízneho vysielania. Umožňuje využívať napríklad grafický teletext, interaktívne hry či hlasovanie prostredníctvom diaľkového ovládača. Štandard MHP musí podporovať digitálny set-top box.

Multiplex (MUX)

Súbor programových (televíznych, rozhlasových) a iných obsahových služieb, vysielaných v rámci jedného TV kanála.

Allotment

Frekvenčný kanál, frekvenčný blok alebo frekvencia určená na použite v určitej geografickej oblasti (v oblasti tzv. frekvenčného vyhradenia) za definovaných podmienok. V prípade vysielania DVB-T, DVB-H, resp. T-DAB frekvenčné vyhradenie predstavuje jeden TV kanál, resp. jeden frekvenčný blok, na ktorom obvykle vysielajú všetky vysielače v definovanej oblasti v rámci tzv. jednofrekvenčnej siete.

Telekomunikačný úrad SR

Národný regulátor a cenový orgán v oblasti elektronických komunikácií. Jednou z jeho činností je vydávanie prevádzkových povolení pre vysielateľov.

Rada pre vysielanie a retransmisiu (licenčná rada)

Parlamentom volený štátny orgán, ktorý rozhoduje, kto môže prevádzkovať televíziu či rádio. Okrem toho prideľuje médiám voľné frekvencie.


Telefón

Názov služby Názov služby Cenníková cena
Hovory v rámci siete RSNET za minútu 0,00 €
Miestne hovory za minútu 0,041 €
Medzimestské hovory za minútu 0,041 €
Mobilné siete – Orange, Telekom, Telefonica O2 za minútu 0,200 €
Bezplatné čísla 08×0xxxxxx za minútu 0,000 €
Destination Cena bez DPH Cena s DPH
Afghanistan 0,336 0,403
Afghanistan – Mobile 0,336 0,403
Alaska 0,042 0,05
Albania 0,084 0,101
Albania – Eagle – Mobile 0,378 0,454
Albania – Mobile 0,378 0,454
Albania – Tirana 0,042 0,05
Albania – Vodafone – Mobile 0,378 0,454
Algeria 0,126 0,151
Algeria – Algiers 0,126 0,151
Algeria – Mobile 0,21 0,252
Algeria – Orascom – Mobile 0,21 0,252
Algeria – Watanya – Mobile 0,504 0,605
American Samoa 0,084 0,101
Andorra 0,042 0,05
Andorra – Mobile 0,336 0,403
Angola 0,168 0,202
Angola – Mobile 0,21 0,252
Angola – Unitel – Mobile 0,21 0,252
Anguilla 0,294 0,353
Anguilla – Mobile 0,294 0,353
Antarctic 1,092 1,311
Antigua And Barbuda 0,21 0,252
Antigua And Barbuda – Mobile 0,21 0,252
Argentina 0,034 0,04
Argentina – Buenos Aires 0,025 0,03
Argentina – Cities 0,025 0,03
Argentina – Mobile 0,294 0,353
Armenia 0,168 0,202
Armenia – Mobile 0,294 0,353
Armenia – Nagorni Karabakh 0,168 0,202
Armenia – Yerevan 0,126 0,151
Aruba 0,294 0,353
Aruba – Mobile 0,294 0,353
Ascension 1,261 1,513
Australia 0,034 0,04
Australia – Mobile 0,134 0,161
Austria 0,042 0,05
Austria – Hutchison 3G – Mobile 0,126 0,151
Austria – Mobilkom A1 Austria – Mobile 0,126 0,151
Austria – Orange – Mobile 0,126 0,151
Austria – Special Numbers 0,378 0,454
Austria – T – Mobile – Mobile 0,126 0,151
Austria – Telering – Mobile 0,126 0,151
Austria – Vienna 0,042 0,05
Azerbaijan 0,21 0,252
Azerbaijan – Baku 0,21 0,252
Azerbaijan – Mobile 0,378 0,454
Bahamas 0,05 0,061
Bahamas – Mobile 0,05 0,061
Bahrain 0,059 0,071
Bahrain – Mobile 0,126 0,151
Bangladesh 0,059 0,071
Bangladesh – Dhaka 0,059 0,071
Bangladesh – Chittagong 0,059 0,071
Bangladesh – Mobile 0,05 0,061
Barbados 0,294 0,353
Barbados – Mobile 0,294 0,353
Belarus 0,336 0,403
Belarus – Minsk 0,336 0,403
Belarus – Mobile 0,378 0,454
Belarus – Special Services – Mobile 0,336 0,403
Belgium 0,034 0,04
Belgium – Base – Mobile 0,294 0,353
Belgium – Bruxelles 0,034 0,04
Belgium – Mobile 0,126 0,151
Belgium – Mobistar – Mobile 0,252 0,303
Belgium – Proximus Mobile – Mobile 0,21 0,252
Belize 0,336 0,403
Belize – Mobile 0,294 0,353
Benin 0,252 0,303
Benin – Mobile 0,252 0,303
Bermuda 0,067 0,081
Bermuda – Mobile 0,067 0,081
Bhutan 0,168 0,202
Bhutan – Mobile 0,21 0,252
Bolivia 0,21 0,252
Bolivia – Cities 0,126 0,151
Bolivia – Mobile 0,21 0,252
Bosnia – Herzegovina 0,168 0,202
Bosnia – Herzegovina – Mobile 0,42 0,504
Bosnia – Herzegovina – Mostar 0,21 0,252
Bosnia – Herzegovina – Mostar – Mobile 0,42 0,504
Bosnia – Herzegovina – Republika Srpska 0,21 0,252
Bosnia – Herzegovina – Republika Srpska – Mobile 0,42 0,504
Botswana 0,294 0,353
Botswana – Mobile 0,294 0,353
Brazil 0,067 0,081
Brazil – Cities 0,034 0,04
Brazil – Mobile 0,168 0,202
British Virgin Islands 0,252 0,303
British Virgin Islands – Mobile 0,252 0,303
Brunei 0,034 0,04
Brunei – Mobile 0,034 0,04
Bulgaria 0,059 0,071
Bulgaria – Alternative Networks 0,05 0,061
Bulgaria – Globul – Mobile 0,546 0,655
Bulgaria – Mobile 0,378 0,454
Bulgaria – Mobiltel – Mobile 0,392 0,471
Bulgaria – Sofia 0,059 0,071
Burkina Faso 0,336 0,403
Burkina Faso – Mobile 0,336 0,403
Burundi 0,168 0,202
Burundi – Mobile 0,134 0,161
Cambodia 0,084 0,101
Cambodia – Mobile 0,084 0,101
Cameroon 0,21 0,252
Cameroon – Mtn – Mobile 0,336 0,403
Cameroon – Orange – Mobile 0,336 0,403
Canada 0,025 0,03
Canada – Northwest Territories 0,025 0,03
Cape Verde 0,294 0,353
Cape Verde – Mobile 0,42 0,504
Cayman Islands 0,252 0,303
Cayman Islands – Mobile 0,252 0,303
Central African Republic 0,504 0,605
Central African Republic – Mobile 0,504 0,605
Colombia 0,05 0,061
Colombia – Cities 0,05 0,061
Colombia – Mobile 0,084 0,101
Comoros 0,504 0,605
Comoros – Mobile 0,672 0,807
  0,546 0,655
Congo – Mobile 0,546 0,655
Congo Dem, Rep,(See Zaire) 0,378 0,454
Congo Dem, Rep,(See Zaire) – Mobile 0,378 0,454
Cook Islands 0,672 0,807
Cook Islands – Mobile 0,672 0,807
Costa Rica 0,067 0,081
Costa Rica – Mobile 0,084 0,101
Cote D Ivoire 0,378 0,454
Cote D Ivoire – Abidjan 0,336 0,403
Cote D Ivoire – Mobile 0,378 0,454
Cote D Ivoire – Orange – Mobile 0,378 0,454
Croatia 0,042 0,05
Croatia – Mobile 0,294 0,353
Croatia – T – Mobile – Mobile 0,294 0,353
Croatia – Tele2 0,294 0,353
Croatia – Vipnet – Mobile 0,294 0,353
Cuba 1,008 1,21
Cuba – Mobile 1,008 1,21
Cyprus 0,034 0,04
Cyprus – Mobile 0,059 0,071
Cyprus – Mtn – Mobile 0,067 0,081
Czech Republic 0,025 0,03
Czech Republic – Mobile 0,126 0,151
Czech Republic – Praha 0,025 0,03
Denmark 0,025 0,03
Denmark – Mobile 0,21 0,252
Denmark – Tdc/Telenor/Telia – Mobile 0,21 0,252
Denmark – Tele2 – Mobile 0,21 0,252
Diego Garcia 1,008 1,21
Djibouti 0,504 0,605
Djibouti – Mobile 0,504 0,605
Dominica 0,336 0,403
Dominica – Mobile 0,336 0,403
Dominican Republic 0,134 0,161
Dominican Republic – Mobile 0,134 0,161
DSi data 0 0
DSi data – Bratislava 0 0
DSi data – Košice 0 0
Dsi data – Lučenec 0 0
DSi data – Martin 0 0
DSi data – Poprad 0 0
Dsi data – Prešov 0 0
DSi data – Prievidza 0 0
DSi data – Ružomberok 0 0
DSi data – Trenčín 0 0
DSi data – Zvolen 0 0
Dsi data – Žilina 0 0
DSi data system 0 0
East Timor 1,429 1,714
East Timor – Mobile 1,429 1,714
Ecuador 0,168 0,202
Ecuador – Mobile 0,336 0,403
Egypt 0,134 0,161
Egypt – Cairo 0,134 0,161
Egypt – Mobile 0,168 0,202
El Salvador 0,294 0,353
El Salvador – Mobile 0,294 0,353
Emsat 4,202 5,042
Equatorial Guinea 0,336 0,403
Equatorial Guinea – Mobile 0,336 0,403
Eritrea 0,378 0,454
     
Estonia 0,034 0,04
Estonia – Elisa – Mobile 0,252 0,303
     
Estonia – Mobile 0,504 0,605
Estonia – Tele2 – Mobile 0,252 0,303
Estonia – Vas – Mobile 0,672 0,807
Ethiopia 0,378 0,454
Ethiopia – Mobile 0,42 0,504
Falkland Islands 0,84 1,008
Feroer Islands 0,336 0,403
Feroer Islands – Mobile 0,336 0,403
Fiji 0,294 0,353
Fiji – Mobile 0,294 0,353
Finland 0,067 0,081
Finland – Elisa – Mobile 0,126 0,151
Finland – Helsinki 0,067 0,081
Finland – Mobile 0,126 0,151
Finland – Ngn 0,126 0,151
Finland – Service Numbers 0,084 0,101
Finland – Sonera – Mobile 0,126 0,151
France 0,025 0,03
France – Bouygues – Mobile 0,168 0,202
France – Folo 0,034 0,04
France – Mobile 0,034 0,04
France – Orange – Mobile 0,126 0,151
France – Paris 0,025 0,03
France – Sfr Mobiles – Mobile 0,126 0,151
French Guiana 0,378 0,454
French Polynesia 0,504 0,605
Gabon 0,336 0,403
Gabon – Mobile 0,336 0,403
Gambia 0,546 0,655
Gambia – Mobile 0,546 0,655
Georgia 0,05 0,061
Georgia – Mobile 0,168 0,202
Georgia – Tbilisi 0,05 0,061
Germany 0,025 0,03
Germany – E Plus – Mobile 0,21 0,252
Germany – Mobile 0,21 0,252
Germany – O2 – Mobile 0,21 0,252
Germany – Service Numbers 0,168 0,202
Germany – T – Mobile – Mobile 0,168 0,202
Germany – Vodafone D2 – Mobile 0,168 0,202
Ghana 0,252 0,303
Ghana – Accra 0,126 0,151
Ghana – Mobile 0,252 0,303
Gibraltar 0,336 0,403
Gibraltar – Mobile 0,336 0,403
Globstar(8818) 3,529 4,235
Globstar(88180) 3,529 4,235
Greece 0,034 0,04
Greece – Athens 0,025 0,03
Greece – Mobile 0,168 0,202
Greece – Vodafone – Mobile 0,168 0,202
Greece – Wind – Mobile 0,168 0,202
Greenland 0,756 0,908
Greenland – Mobile 0,756 0,908
Grenada 0,336 0,403
Grenada – Mobile 0,336 0,403
Guadeloupe 0,336 0,403
Guam 0,034 0,04
Guatemala 0,21 0,252
Guatemala – Mobile 0,21 0,252
Guinea 0,546 0,655
Guinea – Bissau 0,504 0,605
Guinea – Mobile 0,546 0,655
Guyana 0,378 0,454
Guyana – Mobile 0,378 0,454
Haiti 0,336 0,403
Haiti – Mobile 0,336 0,403
Hawaii 0,042 0,05
Honduras 0,21 0,252
Honduras – Mobile 0,252 0,303
Hongkong 0,025 0,03
Hongkong – Mobile 0,025 0,03
Hungary 0,025 0,03
Hungary – Budapest 0,025 0,03
Hungary – Pannon – Mobile 0,168 0,202
Hungary – T – Mobile – Mobile 0,168 0,202
Hungary – Vodafone – Mobile 0,168 0,202
Chad 0,378 0,454
Chad – Mobile 0,378 0,454
Chile 0,672 0,807
Chile – Mobile 0,126 0,151
China 0,025 0,03
China – Mobile 0,025 0,03
Iceland 0,21 0,252
Iceland – Mobile 0,21 0,252
India 0,042 0,05
India – Bsnl – Mobile 0,034 0,04
India – Cities 0,034 0,04
India – Mobile 0,025 0,03
India – States 0,034 0,04
India – Vodafone – Mobile 0,025 0,03
Indonesia 0,126 0,151
Indonesia – Cities 0,042 0,05
Indonesia – Mobile 0,168 0,202
Inmarsat 6,05 7,261
International Networks 4,202 5,042
Iran 0,126 0,151
Iran – Mobile 0,168 0,202
Iran – Teheran 0,126 0,151
Iraq 0,067 0,081
Iraq – Asia Cell – Mobile 0,168 0,202
Iraq – Baghdad 0,05 0,061
Iraq – Mobile 0,168 0,202
Ireland 0,025 0,03
Ireland – Dublin 0,025 0,03
Ireland – Meteor – Mobile 0,294 0,353
Ireland – Mobile 0,294 0,353
Ireland – O2 – Mobile 0,294 0,353
Ireland – Vodafone – Mobile 0,294 0,353
Iridium (8816) 3,109 3,731
Israel 0,025 0,03
Israel – Mobile 0,126 0,151
Israel – Paltel 0,252 0,303
Israel – Paltel – Mobile 0,294 0,353
Italy 0,025 0,03
Italy – Cities 0,025 0,03
Italy – Hutchinson – Mobile 0,294 0,353
Italy – Mobile 0,504 0,605
Italy – Omnitel/Vodafone – Mobile 0,21 0,252
Italy – Tim – Mobile 0,21 0,252
Italy – Wind – Mobile 0,252 0,303
Jamaica 0,336 0,403
Jamaica – Mobile 0,336 0,403
Japan 0,042 0,05
Japan – Mobile 0,21 0,252
Jordan 0,034 0,04
Jordan – Fastlink – Mobile 0,084 0,101
Jordan – Mobile 0,084 0,101
Kazakhstan 0,126 0,151
Kazakhstan – Almaty 0,025 0,03
Kazakhstan – Mobile 0,168 0,202
Kenya 0,134 0,161
Kenya – Mobile 0,168 0,202
Kenya – Nairobi 0,126 0,151
Kiribati 0,756 0,908
Kiribati – Mobile 0,756 0,908
Korea Dem, Rep, 0,756 0,908
Korea Rep 0,034 0,04
Korea Rep – Mobile 0,067 0,081
Kuwait 0,168 0,202
Kuwait – Mobile 0,168 0,202
Kyrgyzistan 0,168 0,202
Kyrgyzistan – Bishkek 0,168 0,202
Kyrgyzistan – Mobile 0,168 0,202
Laos 0,084 0,101
Laos – Mobile 0,084 0,101
Latvia 0,05 0,061
Latvia – Bite – Mobile 0,252 0,303
Latvia – Lmt – Mobile 0,252 0,303
Latvia – Mobile 0,294 0,353
Latvia – Riga 0,05 0,061
Latvia – Tele2 – Mobile 0,252 0,303
Lebanon 0,134 0,161
Lebanon – Mobile 0,252 0,303
Lesotho 0,21 0,252
Lesotho – Mobile 0,252 0,303
Liberia 0,42 0,504
Liberia – Mobile 0,42 0,504
Libya 0,336 0,403
Libya – Mobile 0,504 0,605
Liechtenstein 0,126 0,151
Liechtenstein – Mobile 0,672 0,807
Liechtenstein – Mobilkom Liechtenstein – Mobile 0,672 0,807
Liechtenstein – Orange Fl – Mobile 0,672 0,807
Liechtenstein – Swisscom Mobile Fl – Mobile 0,546 0,655
Liechtenstein – Telco I – Mobile 0,672 0,807
Liechtenstein – Telco Ii – Mobile 0,672 0,807
Liechtenstein – Telco Iii – Mobile 0,672 0,807
Liechtenstein – Telco Iv – Mobile 0,672 0,807
Liechtenstein – Tele2 – Mobile 0,672 0,807
Lithuania 0,059 0,071
Lithuania – Bite Gsm – Mobile 0,21 0,252
Lithuania – Mobile 0,21 0,252
Lithuania – Omnitel – Mobile 0,21 0,252
Lithuania – Tele2 – Mobile 0,21 0,252
Luxembourg 0,034 0,04
Luxembourg – Luxgsm – Mobile 0,252 0,303
Luxembourg – Mobile 0,294 0,353
Luxembourg – Tango – Mobile 0,252 0,303
Macau 0,05 0,061
Macau – Mobile 0,05 0,061
Macedonia 0,042 0,05
Macedonia – Cosmofon – Fix 0,042 0,05
Macedonia – Cosmofon – Mobile 0,378 0,454
Macedonia – Mobile 0,378 0,454
Macedonia – Skopje 0,042 0,05
Macedonia – Vip Operator – Mobile 0,42 0,504
Madagascar 0,504 0,605
Madagascar – Mobile 0,42 0,504
Malawi 0,168 0,202
Malawi – Mobile 0,168 0,202
Malaysia 0,034 0,04
Malaysia – Mobile 0,059 0,071
Maldives 0,672 0,807
Maldives – Mobile 0,672 0,807
Mali 0,378 0,454
Mali – Bamako 0,336 0,403
Mali – Mobile 0,42 0,504
Mali – Orange – Fix 0,336 0,403
Mali – Orange – Mobile 0,378 0,454
Malta 0,059 0,071
Malta – Go Mobile 0,294 0,353
Malta – Vodafone Mobile 0,294 0,353
Marshall Islands 0,378 0,454
Marshall Islands – Mobile 0,378 0,454
Martinique 0,336 0,403
Mauritania 0,252 0,303
Mauritania – Mobile 0,294 0,353
Mauritius 0,084 0,101
Mauritius – Mobile 0,084 0,101
Mexico 0,084 0,101
Mexico – Cities 0,025 0,03
Mexico – Cities – Mobile 0,168 0,202
Mexico – Mobile 0,21 0,252
Mexico – Nea 0,126 0,151
Mexico – Nea – Mobile 0,21 0,252
Micronesia 0,294 0,353
Micronesia – Mobile 0,294 0,353
Moldova 0,21 0,252
Moldova – Mobile 0,21 0,252
Moldova – Moldcell Gsm – Mobile 0,294 0,353
Moldova – Moldtelecom – Mobile 0,294 0,353
Moldova – Orange – Mobile 0,252 0,303
Moldova – Pridnestrovie 0,21 0,252
Moldova – Pridnestrovie – Mobile 0,21 0,252
Monaco 0,042 0,05
Monaco – Kfor/Mobile Access – Mobile 0,42 0,504
Monaco – Mobile 0,378 0,454
Mongolia 0,126 0,151
Mongolia – Mobile 0,126 0,151
Montenegro 0,21 0,252
Montenegro – Mtel – Mobile 0,378 0,454
Montenegro – Promonte – Mobile 0,42 0,504
Montenegro – T – Mobile – Mobile 0,504 0,605
Montserrat 0,21 0,252
Montserrat – Mobile 0,21 0,252
Morocco 0,084 0,101
Morocco – Meditel – Mobile 0,504 0,605
Morocco – Mobile 0,504 0,605
Morocco – Wana 0,42 0,504
Morocco – Wana – Mobile 0,504 0,605
Mozambique 0,126 0,151
Mozambique – Mobile 0,336 0,403
Myanmar 0,504 0,605
Myanmar – Mobile 0,504 0,605
Namibia 0,126 0,151
Namibia – Mobile 0,294 0,353
Nauru 0,504 0,605
Nauru – Mobile 0,504 0,605
Nepal 0,21 0,252
Nepal – Kathmandu 0,21 0,252
Nepal – Mobile 0,168 0,202
Netherlands 0,034 0,04
Netherlands – Amsterdam 0,034 0,04
Netherlands – Kpn Mobile – Mobile 0,21 0,252
Netherlands – Mobile 0,034 0,04
Netherlands – Orange – Mobile 0,21 0,252
Netherlands – T – Mobile – Mobile 0,21 0,252
Netherlands – Tele2 – Mobile 0,21 0,252
Netherlands – Telfort – Mobile 0,21 0,252
Netherlands – Vodafone – Mobile 0,21 0,252
Netherlands Antilles 0,168 0,202
Netherlands Antilles – Mobile 0,168 0,202
New Caledonia 0,294 0,353
New Caledonia – Mobile 0,294 0,353
New Zealand 0,034 0,04
New Zealand – Mobile 0,252 0,303
Nicaragua 0,336 0,403
Nicaragua – Mobile 0,336 0,403
Niger 0,21 0,252
Niger – Mobile 0,294 0,353
Nigeria 0,134 0,161
Nigeria – Econet – Mobile 0,126 0,151
Nigeria – Globalcom – Mobile 0,126 0,151
Nigeria – Lagos 0,168 0,202
Nigeria – Mobile 0,168 0,202
Nigeria – Mtn – Mobile 0,126 0,151
Nigeria – Nitel – Mobile 0,168 0,202
Niue 0,84 1,008
Norfolk Islands 1,092 1,311
Northern Mariana Islands 0,042 0,05
Norway 0,034 0,04
Norway – Mobile 0,294 0,353
Norway – Netcom – Mobile 0,21 0,252
Norway – Telenor Mobil Sa – Mobile 0,21 0,252
Oman 0,378 0,454
Oman – Mobile 0,378 0,454
Pakistan 0,126 0,151
Pakistan – Mobile 0,126 0,151
Palau 0,336 0,403
Palestine 0,294 0,353
Palestine – Mobile 0,294 0,353
Panama 0,059 0,071
Panama – Mobile 0,21 0,252
Panama – Panama City 0,059 0,071
Papua New Guinea 0,84 1,008
Papua New Guinea – Mobile 0,84 1,008
Paraguay 0,084 0,101
Paraguay – Asuncion 0,059 0,071
Paraguay – Mobile 0,084 0,101
Peru 0,042 0,05
Peru – Lima 0,042 0,05
     
Philippines 0,168 0,202
Philippines – Globe – Mobile 0,21 0,252
Philippines – Manila 0,21 0,252
hilippines – Smart – Mobile 0,21 0,252
Poland 0,025 0,03
Poland – Era – Mobile 0,126 0,151
Poland – Folo 0,025 0,03
Poland – Mobile 0,168 0,202
Poland – Orange – Mobile 0,126 0,151
Poland – P4 – Mobile 0,21 0,252
Poland – Plus – Mobile 0,126 0,151
Poland – Warszawa 0,025 0,03
Portugal 0,034 0,04
Portugal – Mobile 0,168 0,202
Portugal – Optimus – Mobile 0,168 0,202
Portugal – Tmn – Mobile 0,168 0,202
Portugal – Vodafone – Mobile 0,168 0,202
Puerto Rico 0,034 0,04
Qatar 0,252 0,303
Qatar – Mobile 0,294 0,353
Reunion 0,504 0,605
Romania 0,034 0,04
Romania – Bucuresti 0,034 0,04
Romania – Cosmote – Mobile 0,21 0,252
Romania – Digimobil – Mobile 0,21 0,252
Romania – Folo 0,034 0,04
Romania – Mobile 0,168 0,202
Romania – Orange – Mobile 0,134 0,161
Romania – Telemobile – Mobile 0,21 0,252
Romania – Vodafone – Mobile 0,134 0,161
Russia 0,05 0,061
Russia – Beeline – Mobile 0,126 0,151
Russia – Fix 2 0,059 0,071
Russia – Fix 3 0,084 0,101
Russia – Globaltel – Mobile 0,067 0,081
Russia – Mobile 0,067 0,081
Russia – Moscow 0,034 0,04
Russia – Moscow Mobile – Mobile 0,067 0,081
Russia – St Petersburg Mobile – Mobile 0,067 0,081
Russia – St, Petersburg 0,025 0,03
Rwanda 0,21 0,252
Rwanda – Mobile 0,21 0,252
San Marino 0,672 0,807
San Marino – Mobile 0,672 0,807
Sao Tome And Principe 1,176 1,412
Sao Tome And Principe – Mobile 1,176 1,412
Saudi Arabia 0,168 0,202
Saudi Arabia – Cities 0,134 0,161
Saudi Arabia – Mobile 0,21 0,252
Senegal 0,252 0,303
Senegal – Mobile 0,378 0,454
Senegal – Orange – Mobile 0,378 0,454
Serbia 0,126 0,151
Serbia – Belgrad 0,126 0,151
Serbia – Mobile 0,336 0,403
Serbia – Telenor – Mobile 0,336 0,403
Serbia – Vip Mobile – Mobile 0,336 0,403
Seychelles 0,084 0,101
Seychelles – Mobile 0,067 0,081
Sierra Leone 0,546 0,655
Sierra Leone – Freetown 0,546 0,655
Sierra Leone – Mobile 0,546 0,655
Singapore 0,025 0,03
Singapore – Mobile 0,025 0,03
Slovenia 0,034 0,04
Slovenia – Alternative Networks 0,126 0,151
Slovenia – Ipko Net – Mobile 0,504 0,605
Slovenia – Mobile 0,21 0,252
Slovenia – Mobitel – Mobile 0,134 0,161
Slovenia – Simobil – Mobile 0,134 0,161
Solomon Islands 1,008 1,21
Somalia 0,672 0,807
Somalia – Mobile 0,672 0,807
South Africa 0,059 0,071
South Africa – Mobile 0,252 0,303
Spain 0,025 0,03
Spain – Cities 0,025 0,03
Spain – Mobile 0,21 0,252
Spain – Orange – Mobile 0,168 0,202
Spain – Services 0,034 0,04
Spain – Telefonica – Mobile 0,168 0,202
Spain – Vodafone Mobile 0,168 0,202
Spain – Xfera – Mobile 0,21 0,252
Sri Lanka 0,168 0,202
Sri Lanka – Folo 0,21 0,252
Sri Lanka – Mobile 0,21 0,252
Sri Lanka – Mobitel – Mobile 0,168 0,202
St, Helena 1,345 1,613
St, Kitts And Nevis 0,336 0,403
St, Kitts And Nevis – Mobile 0,336 0,403
St, Lucia 0,336 0,403
St, Lucia – Mobile 0,336 0,403
St, Pierre And Miquelon 0,546 0,655
St, Vincent And The Grenadines 0,336 0,403
St, Vincent And The Grenadines – Mobile 0,336 0,403
Sudan 0,252 0,303
Sudan – Mobile 0,252 0,303
Suriname 0,294 0,353
Suriname – Mobile 0,294 0,353
Swaziland 0,252 0,303
  0,252 0,303
Sweden 0,025 0,03
Sweden – Comviq (Tele2) – Mobile 0,084 0,101
Sweden – Mobile 0,084 0,101
Sweden – Stockholm 0,025 0,03
Sweden – Telenor – Mobile 0,084 0,101
Sweden – Telia Mobile – Mobile 0,084 0,101
Switzerland 0,034 0,04
Switzerland – Corporate Numbers 0,034 0,04
Switzerland – Mobile 0,504 0,605
Switzerland – Orange – Mobile 0,294 0,353
Switzerland – Swisscom Mobile – Mobile 0,252 0,303
Switzerland – Tdc (Sunrise/Diax) – Mobile 0,294 0,353
Switzerland – Tele2 – Mobile 0,294 0,353
Syria 0,168 0,202
Syria – Mobile 0,252 0,303
Taiwan 0,034 0,04
Taiwan – Mobile 0,126 0,151
Tajikistan 0,168 0,202
Tajikistan – Mobile 0,21 0,252
Tanzania 0,252 0,303
Tanzania – Mobile 0,294 0,353
Thailand 0,025 0,03
Thailand – Bangkok 0,025 0,03
Thailand – Mobile 0,025 0,03
Thuraya (88216) 1,681 2,017
trTogo 0,546 0,655
Togo – Mobile 0,546 0,655
Tokelau 0,756 0,908
Tonga 0,42 0,504
Tonga – Mobile 0,42 0,504
Trinidad And Tobago 0,126 0,151
Trinidad And Tobago – Mobile 0,126 0,151
Tunisia 0,378 0,454
Tunisia – Mobile 0,672 0,807
Tunisia – Orascom – Mobile 0,546 0,655
Turkey 0,042 0,05
Turkey – Ankara 0,034 0,04
Turkey – Avea – Mobile 0,126 0,151
Turkey – Cities 0,034 0,04
Turkey – Istanbul 0,034 0,04
Turkey – Mobile 0,084 0,101
Turkey – Northern Cyprus 0,059 0,071
Turkey – Turkcell – Mobile 0,084 0,101
Turkey – Turkcell Northern Cyprus – Mobile 0,21 0,252
Turkey – Vodafone – Mobile 0,084 0,101
Turkey – Vodafone Northern Cyprus – Mobile 0,21 0,252
Turkmenistan 0,168 0,202
Turkmenistan – Mobile 0,168 0,202
Turks And Caicos Islands 0,336 0,403
Turks And Caicos Islands – Mobile 0,336 0,403
Tuvalu 0,504 0,605
Tuvalu – Mobile 0,504 0,605
Uganda 0,21 0,252
Uganda – Mobile 0,21 0,252
Ukraine 0,134 0,161
Ukraine – Astelit – Mobile 0,21 0,252
Ukraine – Beeline – Mobile 0,126 0,151
Ukraine – Cities 0,126 0,151
Ukraine – Golden Telecom – Mobile 0,126 0,151
Ukraine – Kyiv Star – Mobile 0,168 0,202
Ukraine – Mobile 0,21 0,252
Ukraine – Umc – Mobile 0,21 0,252
United Arab Emirates 0,21 0,252
United Arab Emirates – Mobile 0,21 0,252
United Kingdom 0,025 0,03
United Kingdom – Cellnet (O2) – Mobile 0,126 0,151
United Kingdom – Hutchison – Mobile 0,252 0,303
United Kingdom – London 0,025 0,03
United Kingdom – Mobile 0,294 0,353
United Kingdom – Nts – Mobile 0,252 0,303
United Kingdom – Orange – Mobile 0,168 0,202
United Kingdom – Personal Number Services 0,504 0,605
United Kingdom – T – Mobile – Mobile 0,134 0,161
United Kingdom – Vas – Mobile 0,126 0,151
United Kingdom – Vodafone – Mobile 0,134 0,161
United States 0,025 0,03
Uruguay 0,084 0,101
Uruguay – Mobile 0,294 0,353
Uruguay – Montevideo 0,084 0,101
Us Virgin Islands 0,034 0,04
Uzbekistan 0,126 0,151
Uzbekistan – Mobile 0,126 0,151
Vanuatu 0,672 0,807
Vatican City State 0,034 0,04
Venezuela 0,034 0,04
Venezuela – Caracas 0,034 0,04
Venezuela – Mobile 0,126 0,151
Vietnam 0,067 0,081
Vietnam – Hanoi 0,059 0,071
Vietnam – Mobile 0,084 0,101
Wallis And Futuna Islands 0,672 0,807
Western Samoa 0,336 0,403
Western Samoa – Mobile 0,504 0,605
Yemen 0,21 0,252
Yemen – Mobile 0,21 0,252
Zambia 0,059 0,071
Zambia – Mobile 0,21 0,252
Zimbabwe 0,126 0,151
Zimbabwe – Econet – Mobile 0,672 0,807
Zimbabwe – Mobile 0,42 0,504

Aká je minimálna rýchlosť potrebná na prevádzku telefónie?

Minimálna odporúčaná rýchlosť je 256 kbit. Aj keď je pri väčšine použitých kodekov potrebná menšia šírka pásma, vzhľadom na to, že ide o komunikáciu cez internet odporúčame 256 kbit. Pri menšej rýchlosti môže dochádzať k “zaplneniu” pásma a z toho vyplyvajúcemu prerušeniu hovoru.

Počítam, že internet aj telefónia (hardvérový telefón) sú cez tú istú linku. Zaujímal by ma spôsob prepojenia – pôjde to cez rozdvojku + ďalší kábel?

Možnosti telefonovania sú dve – cez softvérovy telefón, alebo hardvérový telefón z LAN siete, kedy sú hovory prenášané v rámci dátových prenosov Vašej internetovej prípojky. Druhý spôsob je pripojením hardvérového telefónu samostatne protokolom PPPoE, kedy sa prenosy nezapočítavajú do Vašich dátových prenosov.

Dá sa zabezpečiť, aby HW telefón mal prioritu pred internetom? Tzn. ak budem niečo sťahovať z internetu plnou rýchlosťou a niekto mi zavolá (alebo ja budem chcieť volať) uvoľni sa kapacita potrebná na telefóniu automaticky, alebo budem musiet prerušiť download?

Ako bolo povedané v predchádzajúcom bode, ak ide o telefón pripojený do LAN siete, zabezpečenie takejto priorizácie je vecou nastavenia Vášho počítača, alebo broadband routra. Avšak v prípade pripojenia hardvérového telefónu cez PPPoE protokol nemajú Vaše prenosy vplyv na telefonovanie.


Spôsob úhrad

Informácia o spôsobe realizácie úhrad za poskytované služby

V prípade, že využívate naše služby, pravidelne Vám tieto služby fakturujeme.
Faktúry Vám zasielame na základe dohody:

  1. elektronicky na Vami zadanú e-mailovú adresu
  2. poštou, za poplatok podľa cenníka
  3. prevezmete si ju osobne u nás v zákazníckom centre

Odporúčané spôsoby platby sú:

PLATOBNÝM PRÍKAZOM, ktorý si budete mesačne zadávať vo Vašej banke, prípadne cez internetbanking, na náš účet č. 2624056335/1100 (Tatra Banka). Ako variabilný symbol uvádzajte Vaše zákaznícke číslo /je stále rovnaké a je uvedené na každej faktúre/.

TRVALÝM PRÍKAZOM, ktorý si zadáte vo vašej banke, prípadne cez internetbanking na náš účet č. 2624056335/1100 (Tatra Banka). Ako variabilný symbol uvádzajte Vaše zákaznícke číslo /je stále rovnaké a je uvedené na každej faktúre/. Tento spôsob platby preferujeme ako najvýhodnejšiu a najjednoduchšiu formu realizácie úhrad pokiaľ využívate službu internet, nakoľko mesačná suma za službu je stále rovnaká. Zákazníkom, ktorí využívajú IPTV a zadali si trvalý príkaz odporúčame každý mesiac skontrolovať výšku fakturovanej sumy, či nedošlo k doobjednaniu ďalších platených služieb.

Výhody:

  • Platba odchádza z Vášho účtu automaticky, v deň ktorý si určíte Vy sami. Do troch pracovných dní je zúčtovaná a platby sú prehľadné a ľahko overiteľné.
  • Mesačne si len skontrolujete vo svojom výpise z účtu realizovanú úhradu.

PRIAMYM VKLADOM na náš účet v pobočke TATRA Banky (č.ú. 2624056335/1100). Ako variabilný symbol uvádzajte Vaše zákaznícke číslo /je stále rovnaké a je uvedené na každej faktúre/.

POŠTOVOU POUKÁŽKOU typu U na pobočkách Slovenskej pošty. Poukazy s predtlačenými údajmi RSNET-u si môžete vyzdvihnúť u nás v zákazníckom centre.

Nevýhody:

  • Čas potrebný na spracovanie platby je oveľa dlhší ako pri bankových operáciách /takáto platba je spracovaná a zúčtovaná do 7 prac. dní/.
  • Platby nie sú prehľadné a rýchlo overiteľné, tak ako je to pri prevodoch bankou, a je potrebné si odkladať doklady o platbách.
  • Poplatok na pošte za spracovanie je od 0,40 EUR

Úhrada v ľubovoľnej predajni COOP Jednota

Každá faktúra obsahuje na konci špeciálny čiarový kód, ktorý Vám umožní pohodlne zaplatiť faktúru v ľubovoľnej predajni siete COOP Jednota spolu s Vašim nákupom. Stačí ak pri pokladnici predložíte faktúru s týmto kódom.
Výhody oproti poštovému poukazu:

  • Platba je zúčtovaná do dvoch pracovných dní
  • Poplatok za zpracovanie je polovičný, teda 0,20 EUR

V prípade akýchkoľvek problémov alebo otázok Vám naši pracovníci radi poradia na číslach 047/238 88 88, 0903119999, alebo písomne na fakturacia@rsnet.sk, info@rsnet.sk.

Pracovníci ekonomického oddelenia RSNET s.r.o.


Všeobecné podmienky súťaží RSNET

Všeobecné podmienky súťaží sa použijú pre súťaže vykonávané v rámci spoločnosti RS NET, pokiaľ osobitné pravidlá konkrétnej súťaže neustanovujú inak. Všeobecné podmienky súťaží stanovujú podmienky pre prihlásenie, účasť, získanie a odovzdanie výhry v súťaži, a popisujú práva a povinnosti súťažiacich, a tiež zabezpečenie ochrany osobných údajov v zmysle zákona 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.

Výhercom sa stáva osoba/osoby, ktorá/é riadne a najúspešnejšie splnila/i všetky podmienky súťaže, stanovenou formou poskytla/i údaje potrebné na riadnu a nezameniteľnú identifikáciu svojej osoby na účely realizácie práv a povinností podľa týchto podmienok, a bola/i za výhercu podľa podmienok súťaže vyhlásená/é. Výherca je oprávnený prevziať výhru osobne v lehote 1 mesiaca odo dňa vyhlásenia výsledkov súťaže, alebo bude výhercovi doručená poštou, ak nie je určené inak. Na spôsobe prevzatia výhry sa RS NET s výhercom dohodne, inak platí, že si výherca prevezme výhru osobne. Osobne je možné prevziať výhru v pracovných dňoch od 8.30 do 16.00 na zákazníckom centre spoločnosti RSNET. Výherca je povinný sa pri preberaní výhry preukázať platným občianskym preukazom. Za maloletého výhercu preberá výhru zákonný zástupca. Výhra je neprenosná a patrí výlučne výhercovi. V prípade, že si výherca nemôže výhru prevziať (prebrať tovar, službu, zúčastniť sa na podujatí, uplatniť bonus, výhodu, atď. …) nárok na výhru zaniká a výherca nemá nárok na akúkoľvek kompenzáciu. Náhradného výhercu určí RS NET žrebom, alebo sa ním stáva v poradí druhý najúspešnejší účastník súťaže. Výherca nie je oprávnený stanoviť za seba náhradníka.

Nárok na výhru zaniká v prípade, ak výherca poruší akúkoľvek povinnosť určenú všeobecnými, osobitnými podmienkami súťaže, alebo koná v rozpore s dobrými mravmi (poskytol nepravdivé údaje, získal výhru podvodným konaním …), ak si výhru neprebral v stanovenej alebo dohodnutej lehote, ani o jej predĺženie RS NET nepožiadal z ospravedlniteľných dôvodov.

RS NET nezodpovedá za vady doručenia výhry vzniknuté pri poštovej preprave alebo v súvislosti s ňou. Prípadné nároky vzniknuté na základe vadného doručenia, resp. nedoručenia výhry, postúpi RS NET na výhercu.

Účasťou v súťaži súťažiaci súhlasí s týmito všeobecnými ako aj osobitnými podmienkami súťaže.

 V zmysle zákona č. 595/2003 Z. z. o daní z príjmov v znení neskorších predpisov pri poskytnutí nepeňažnej výhry alebo ceny nad 165,97 € (5.000,-Sk po prepočte konverzným kuzom 30,1260 Sk = 1,00 €) organizátorom súťaže, daň z príjmu je povinný zaplatiť príjemca výhry alebo ceny.

 Súťažiaci prihlásením sa do súťaže a splnením jej podmienok dávajú spoločnosti RS NET svoj výslovný súhlas so spracovaním osobných údajov, ktorými sú poskytnuté identifikačné údaje účastníka súťaže (meno, priezvisko, adresa, telefónne číslo) ako aj so spracovaním údajov za účelom realizácie súťaže a odovzdania výhry v priebehu súťaže a po jej skončení. Tieto osobné údaje môžu byť spracované výlučne pre účely realizácie súťaže a odovzdania výhry, t. j. pre potreby riadneho plnenia záväzkov vyplývajúcich zo všeobecných a osobitných podmienok súťaže a pre potreby riadnej identifikácie účastníka súťaže. V zmysle § 11 Z.č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov je účastník súťaže povinný uviesť len pravdivé osobné údaje, inak zodpovedá za nepravdivosť týchto údajov. Odmietnutím poskytnutia osobných údajov RS NET nie je schopný súťažiacemu riadne výhru odovzdať. Účastník súťaže súhlasí najmä s tým, aby RS NET samotný, alebo prostredníctvom sprostredkovateľa zaznamenalo osobné údaje do písomnej alebo elektronickej formy, aby osobné údaje v písomnej aj elektronickej forme uchovávalo, zhromažďovalo, usporadúvalo, vyhľadávalo, prehľadávalo, kombinovalo, preskupovalo, a v prípade potreby a v rozsahu nevyhnutnom pre prevádzkovanie súťaží osobné údaje poskytovalo a sprístupňovalo sprostredkovateľom -zmluvným partnerom a to najmä dodávajúcim výhry (tovar, služby, výhody, bonusy atď…), organizátorom, usporiadateľom, sponzorom, iným realizátorom súťaží a ich spolupracujúcim osobám. Súhlas so spracovaním osobných údajov je platný po dobu jedného roka odo dňa jeho získania, t.j. odo dňa získania výhry. Súhlas so spracúvaním osobných údajov je neodvolateľný. Po uplynutí doby trvania súhlasu so spracovaním osobných údajov budú tieto údaje podľa § 13 ods. 1 zákona 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov, bezodkladne zlikvidované. RS NET zodpovedá za bezpečnosť osobných údajov a dodržiavanie povinností podľa zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov v informačných systémoch.

Výhra a výhody získané v súťažiach spoločnosti RS NET nie sú právne vymáhateľné. RS NET si vyhradzuje pre prípad podozrenia z porušovania týchto a osobitných podmienok súťaží, najmä pre prípad získavania výhier v rozpore so všeobecnými a osobitnými podmienkami a dobrými mravmi, zneužívania mechanizmu a výhod súťaží, právo súťažiacemu odmietnuť možnosť účasti v súťaži a právo výhercovi výhru neposkytnúť, a to aj so spätnou účinnosťou.

RS NET si vyhradzuje právo na úpravu všeobecných podmienok a pravidiel súťaží z dôvodov obchodných, zapríčinených treťou osobou alebo vyššou mocou. RS NET sa zaväzuje v dostatočnom predstihu informovať súťažiacich o všetkých zmenách.

Tieto všeobecné podmienky súťaží vstupujú do platnosti 1.11.2012.


Užívateľská príručka

Nastavenie služby POP3 pre poštového klienta:

Server prichádzajúcej pošty: mail.rsnet.sk

Server odchadzajucej posty(SMTP): mail.rsnet.sk

Užívateľské meno (celá Vaša emailová adresa): jankohrasko@rsnet.sk

Heslo: vaše heslo

V položke „ďalšie nastavenia“, treba nastaviť „Server pre odchádzajúcu poštu“ zvolením možnosti „použiť rovnaké nastavenie ako pre server prichádzajúcej pošty“.

NoP_PDF_downlaod2
TeatrO TV Užívateľská príručka