AJ LITERATÚRA JE SÚČASŤOU TEATRO SVETA

kiki_adminKultúra

SPISOVATEĽKA – PhDr. Marta Hlušíková

Marta Hlušíková je členkou Spolku slovenských spisovateľov, autorkou šestnástich knižných publikácií, spoluautorkou dvanástich zborníkov poézie a prózy, prekladateľkou, glosátorkou slovenského rozhlasu, no predovšetkým človekom, ktorý raz za čas rieši dilemu okolo vydania novej knihy. Konkrétne dilemu sponzorskú. Veď si priznajme – kto sa v dnešnej hektickej dobe zastaví len preto, aby si prečítal poviedku? Kto si nájde v honbe za konzumom čas na báseň?

Literárne iniciatívy vydavateľstiev su nesmierne dôležité a veríme, že aktivujeme spoločne aj ďalšie organizácie, ktorým záleží na kultúrnej tradícii a radi podporia dobrú vec.

Teší nás, že sme mohli pomôcť pri editovaní dvoch básnických zbierok spisovateľky (Rok červených moruší, 2008; Lúky tancujú koreňmi tráv, 2011 – obe vo Vydavateľstve Spolku slovenských spisovateľov) a jednej knihy poviedok (Karamelový smiech, Vydavateľstvo Matice slovenskej, s. r. o. 2013).  Určite neváhajte a prečítajte si tvorbu Marty Hlušíkovej, ktorá pôsobí v Rimavskej Sobote. Píše skutočne pútavo a pre všetky vekové kategórie.

 

Prehľad knižnej tvorby Marty Hlušíkovej:

Ab urbe condita, Malá encyklopédia antickej kultúry, Latinsko-slovenský slovník, básnická zbierka Kamene, kniha poviedok Záhrady, básnická zbierka Rok červených moruší, kniha pre deti Kde pavúky tkajú cukrovú vatu, kniha pre mládež Neznášam, keď ma hladkajú po hlave – Najlepšia kniha zimy 2009, knihy pre deti Písmenkovo alebo Tam, kde pršia výkričníky, Bublinkové rozprávky, básnická zbierka Lúky tancujú koreňmi tráv, kniha pre deti Čo baby nedokážu – Najkrajšia kniha jesene 2011, kniha poviedok Karamelový smiech, knihy pre deti Môj dedko Rýchly šíp – Najkrajšia kniha Slovenska 2013 a Strelené rozprávky. Momentálne je v tlači kniha pre deti o Vežovníčkovi, škriatkovi v hodinách na mestskej veži.